Nem titkolom, hogy vannak bizonyos fenntartásaim a különféle jubileumokkal szemben. Minden művész szereti, ha ünneplik és erre látványos alkalmat kínál pályájának ilyen vagy olyan kerek évfordulója, amely előbb vagy utóbb mindenki számára elérkezik, hacsak valami végzetes fordulat meg nem akadályozza abban, hogy hivatását kitartóan művelje.
A Szilágyi Erzsébet Női Kar fennállásának harmincadik évfordulója azonban olyan esemény, amely egész zenei életünk számára örvendetes és minden szempontból méltó az ünneplésre. Hogy ez valóban így van, azt a „prózai közreműködők” személye meggyőzően példázta: a hangversenyt megnyitó ünnepi beszédet Erkel Tibor, a Magyar Rádió zenei főosztályának vezetője mondta, a Kórusok Országos Tanácsának kitüntetéseit Zongor Árpád karmester-titkár adta át az ünnepelteknek, a műsort pedig Lukin László a magyar zenepedagógia és kóruskultúra örökifjú „nagy öregje” vezette.
Hogy mindennek ellenére a Zeneakadémián rendezett ünnepi hangverseny hangulatára mégis inkább a családias bensőség és nem a protokolláris feszültség volt a jellemző, annak magyarázata első sorban az együttes Liszt-díjas karnagyának, Mohayné Katanics Máriának lényében keresendő, de megmagyarázza az a körülmény is, hogy az évfordulóra, mint hazajáró lelkek, eljöttek az egykori kórustagok is, akik között nem egy neves személyiség, nagy tekintélyű tudós, vagy sikeres előadóművész-pedagógus található.